Star Wars: The Old RepublicGraj za darmo

Goodgame Empire – poradnik

Goodgame Empire – poradnik 5.00/5 (100.00%) 1

Goodgame Empire to naszym zdaniem jedna z najlepszych gier MMO jakie ukazały się w ostatnim czasie. Niesamowita, zabawna grafika, dobra ścieżka dźwiękowa i rycerski klimat sprawiają, że miliony osób na całym świecie wybrały właśnie ten tytuł. Przygotowaliśmy dla was specjalny poradnik dla wszystkich początkujących graczy. Pamiętajcie, że w Goodgame Empire możecie grać za pośrednictwem naszego serwisu!

Zagraj w grę

Goodgame Empire interfejs

Na początku warto zapoznać się z wszystkimi przyciskami jakie widzimy na ekranie gry. Dzięki temu będziemy mogli sprawniej się poruszać i szybciej realizować nasze cele.

empire interfejs

 1. Okienko, na którym znajduje się nasz poziom, punkty doświadczenia i tytuł
 2. Ilość rubinów
 3. Przycisk umożliwiający zakup rubinów
 4. Ilość monet
 5. Prezent powitalny (otrzymujemy rubiny, za weryfikację naszego adresu e-mail)
 6. Okienko informacyjne
 7. Czat sojuszu
 8. Osiągnięcia
 9. Sojusz
 10. Wiadomości
 11. Rankingi
 12. Ilość drewna
 13. Ilość kamienia
 14. Żywność
 15. Ludność
 16. Wojsko
 17. Okienko z przyciskami umożliwiającymi przybliżenie i oddalenie obrazu, wylogowanie, przejście do forum, przejście do pomocy oraz menu ustawień
 18. Aktualnie budowane
 19. Aktualny werbunek żołnierzy
 20. Aktualnie wytwarzane narzędzia
 21. Misje do wykonania
 22. Podatki (tutaj możemy zbierać monety)
 23. Menu umożliwiające szybkie przejście między naszym zamkiem, a posterunkami
 24. Mapa królestw
 25. Mapa świata
 26. Wyposażenie
 27. Menu budowy
 28. Wojsko
 29. Gospodarka
 30. Targ królewski
 31. Przegląd ruchów
 32. Przygoda
 33. Porządek publiczny (zadowolenie mieszkańców)

Goodgame Empire budowanie

goodgame empire budowanie

Budowanie w grze jest bardzo proste. Klikamy na przycisk menu budowy znajdujący się na dole ekranu, po prawej stronie (na naszym interfejsie oznaczony cyfrą 27). Otwiera nam się okienko podzielone na kilka zakładek. Pierwsza z nich to budynki cywilne (domy, gospodarstwa, chaty drwala, kamieniołomy itd). Następnie znajduje się pozycja związana z budową wojska (koszary, wartownia, kryjówka, warsztat obronny itd). Kolejną zakładką jest ‚fortyfikacja’. To właśnie tutaj możemy między innymi ulepszyć nasz mur obronny. Zakładka ‚obiekty dekoracyjne’ pozwala na stawianie budynków, które zwiększają porządek publiczny w naszym zamku. Ostatnią zakładką jest magazyn, w którym możemy trzymać obiekty dekoracyjne.

Po wybraniu interesującego nas budynku (o ile stać nas na jego budowę) umieszczamy go na wolnym obszarze w naszym zamku. Pojawi się obszar budowy, nad którym będzie widnieć odliczający się czas. To właśnie po tym czasie nasz budynek będzie w pełni gotowy.

Goodgame Empire wojsko

goodgame empire werbunek

Werbunek żołnierzy w grze jest bardzo prosty. Wybieramy przycisk wojska znajdujący się na dole ekranu, po prawej stronie (opisany przez nas interfejs gry – pozycja 28). Wysuną nam się kolejne 3 ikonki. Wybieramy pozycję ‚werbunek’. W widocznym oknie możemy wybrać interesujący nas typ żołnierzy do werbunku (np. żołnierze walczący wręcz, bądź żołnierze walczący z dystansu) oraz ich ilość. Jeżeli spełniamy wszystkie wymagania u góry okienka pojawi się nasz żołnierz z czasem, jaki musimy czekać, aby został zwerbowany do wojska.

Goodgame Empire podatki

empire podatki

Podatki w grze umożliwiają nam zbieranie monet od mieszkańców naszego zamku oraz posterunków. Dzięki zdobyciu sporej ilości monet możemy między innymi werbować wojsko, które posłuży do ataku zamków innych graczy. Aby zebrać podatek musimy kliknąć na ikonkę sakiewki z monetami znajdującą się w prawej, dolnej stronie ekranu. Następnie wybieramy czas, jaki możemy poświęcić na ich zbieranie (im dłuższy, tym więcej monet uzyskamy). Pamiętaj, że im większy poziom ludności, tym większe dochody z podatków. Gdy wybrany przez nas czas minie ponownie klikamy na ikonkę z sakiewką i klikamy przycisk ‚zbierz’.